Predavanje je koncipirano kao prezentacija od 20-ak minuta uz dodatnih 40 minuta radionice. Predavanje obuhvaća upoznavanje s održivim gospodarenjem otpadom i provođenjem kružne ekonomije na principu RRR (Reduce, Reuse and Recycle). Također, posjetiteljima će biti predstavljeni proces nastanka otpada, kategorije otpada, sprečavanje nastanka otpada, ponovna upotreba i razvrstavanja reciklažnog otpada te naša uloga u gospodarenju otpada.
Voditeljica:
Ivana Sušanj Čule
Radionica će obuhvatiti učenje prepoznavanja raznih vrsta otpada i razvrstavanjem istih prema važećoj proceduri u Općini Viškovo.
Doc. dr. sc. Ivana Sušanj Čule, mag. ing. aedif.
rođena je u Rijeci 15. veljače 1985. godine. Osnovnoškolsko je obrazovanje završila u Kastvu, a srednjoškolsko u Prvoj riječkoj hrvatskoj gimnaziji. Godine 2003. godine upisala je Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci, na kojemu je sveučilišni diplomski studij hidrotehničkoga usmjerenja završila 2009. godine. Odmah po završetku studija zaposlila se na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci u svojstvu asistenta te je 2011. upisala poslijediplomski sveučilišni studij građevinarstva, smjer hidrotehnike priobalnih područja, te postala znanstveni novak u suradničkom zvanju asistenta. Titulu doktora znanosti iz područja hidrologije dobila je 2017. godine obranom doktorskoga rada „Razvoj hidrološkog modela otjecanja s malih slivova temeljen na umjetnoj neuronskoj mreži“. U zvanje docenta za znanstveno područje tehničke znanosti, znanstveno polje građevinarstvo, znanstvena grana hidrotehnika izabrana je 2019. godine na Zavodu za hidrotehniku i geotehniku Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, gdje drži predavanja i vježbe iz kolegija Gospodarenje otpadom, Hidrologija, Inženjerska hidrologija i Vodogradnje.
Tijekom 2011. i 2012. u sklopu je istraživanja za disertaciju pet mjeseci provela na Sveučilištu u Kyotu (Japan) u Institutu za istraživanje sprečavanja katastrofa (engl. Disaster Prevention Research Institute, Kyoto University). Kao istraživač aktivna je na znanstvenoistraživačkim projektima „Hidrologija vodnih resursa i identifikacija rizika od poplava i blatnih tokova na krškim područjima“, bilateralnom hrvatsko-japanskom znanstvenom projektu „Identifikacija rizika i planiranje korištenja zemljišta za ublažavanje nepogoda kod odrona zemlje i poplava u Hrvatskoj“ te projektima „Hidrologija osjetljivih vodnih resursa“ te „Networking for Drinking Water Supply in the Adriatic Region (DRINKADRIA)“.
Članica je Hrvatskoga hidrološkog društva, Young Hydrologic Society, Environmental Hydrology and Hydraulic Engineering University of Illinois at Urbana Champaign.
Također, od 2011. godine aktivno sudjeluje na brojnim domaćim i međunarodnim znanstvenim skupovima, a suautorica je četrdesetak znanstvenih i stručnih radova te urednica knjiga. Aktivno sudjeluje i u organizaciji znanstvenih skupova te znanstveno-stručnih ekskurzija.