Brojne su primjene algoritma HEDAC: pretraživanje prostora, planiranje špricanja poljoprivrednih površina, snimanje objekata u prostoru itd. Međutim, taj algoritam i crta, pa smo ga primijenili i za izradu eksponata izložbe [ai] explore! Kako bismo posjetitelje bolje upoznali s algoritmom, osmislili smo igru na geoploči. U ovoj ćemo radionici, koristeći igru Ja istražujem!, učiti osnove rada u programu Scratch.
Radionicu su osmislili i pripremili Bojan Crnković, Vedrana Mikulić Crnković i Ivona Traunkar.
Vedrana Mikulić Crnković izvanredna je profesorica matematike na Fakultetu za matematiku Sveučilišta u Rijeci i predstojnica Centra za popularizaciju i promociju znanosti Sveučilišta u Rijeci. Njezin je znanstveni interes u području kombinatorike i diskretne matematike te teorije kodiranja. Uz znanstveni i nastavni rad vrlo je aktivna u popularizaciji znanosti. Autorica je brojnih popularnih predavanja i radionica (više od 40 različitih aktivnosti), organizirala je niz popularizacijskih aktivnosti (Festival znanosti 2013. – 2023., Večeri matematike 2014. – 2022., Izložba Imaginary – čarobna matematika u Rijeci 2016., natjecanje Tetragon 2013. – 2023., Otvoreni dan Tetragon 2013. – 2023., natjecanje Društva matematičara i fizičara itd.). Vodila je više projekata s ciljem popularizacije znanosti, matematike i matematičkih studija (Imaginary – čarobna matematika 2016., Imaginary – čarobne matematičke projekcije 2018., MathEscape – virtualna matematička soba za bijeg (escape room) 2019., Matematički cirkus 2020., matematička izložba Taxi geometrija u Rijeci 2021., Igrajmo se matematikom 2022. itd.). Aktivno je sudjelovala u brojnim aktivnostima i projektima koji za cilj imaju popularizaciju znanosti (Mini Makers Fair Trst, Science Picnic Trst, Maj mesec matematike u Beogradu, Europska noć istraživača Rijeka, International Day of Mathematics, projekt Imaginary instituta Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach, Rijeka – EPK2020, ESOF2020 Science in the City Festival, projekt Budi++ Centra tehničke kulture Rijeka itd.). U 2020. godini dobila je nagradu The Elsevier Mathematical Sciences Sponsorship Fund 2020 za dizajn i provedbu popularizacijskih i edukativnih aktivnosti. Dobitnica je Državne nagrade za znanost (u kategoriji popularizacije znanosti) za 2020. godinu. Aktivna je i u stručnom radu te je održala više stručnih predavanja za nastavnike, objavila je sedam stručnih radova, organizirala nekoliko stručnih skupova (Riječki matematički susreti), izlagala na više stručnih skupova i sudjelovala u stručnim projektima (projekti ESF-a STEMp i OPTILIFE, projekt Eramsus+ InAMath i RAPIDE, HORIZONT2020 projekt YUFERING). Vodila je projekt Erasmus+ (ključna aktivnost 2 – Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse) InAMath (Interdisciplinary Approach to Mathematical Education), koji je Europska komisija istakla kao primjer dobre prakse. Od 2023. vodi projekt Erasmus+ Science& Math educational games from preschool to university.
Bojan Crnković izvanredni je profesor na Fakultetu za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Autor je 17 znanstvenih članaka iz područja primijenjene matematike. Izlagao je na više znanstvenih konferencija te je sudjelovao u provedbi nekoliko znanstvenih i stručnih projekata. Autor je brojnih predavanja i radionica koji za cilj imaju popularizaciju matematike te je sudjelovao u osmišljavanju i izvedbi većeg broja popularizacijskih projekata Fakulteta za matematiku Sveučilišta u Rijeci.
Ivona Traunkar viša je asistentica na Fakultetu za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Područje je njezina znanstvenog istraživanja diskretna matematika. Autorica je jednoga znanstvenog članka i izlagala je na dva međunarodna znanstvena skupa. Također, autorica je nekoliko predavanja i radionica s ciljem popularizacije znanosti te je sudjelovala u osmišljavanju i izvedbi više popularizacijskih projekata na Fakultetu za matematiku Sveučilišta u Rijeci.