Zašto smo tako loši u predviđanju budućnosti?

16. 10.2020., 19.00 – 20.00

Gotovo svakodnevno slušamo predviđanja, dajemo ih i ovisimo o njima. U svijetu punom neizvjesnosti predviđanja su budućnosti neizbježna. No, ako znamo da su ljudi podložni predrasudama, pristranostima i prekomjernom samopouzdanju, možemo li vjerovati da mogu biti dobri u predviđanjima? U Oraclumu misle da mogu.

Predavač: Vuk Vuković

Vuk Vuković

je jedan od osnivača i izvršni direktor tvrtke Oraclum Intelligence Systems, sa sjedištem u Ujedinjenom Kraljevstvu, koja se koristi društvenim mrežama za predviđanje rezultata izbora, kretanja na tržištu, potražnje za određenim proizvodima i ponašanja kupaca. Njihov rad obuhvaća provođenje istraživanja, izradu modela data science i anketnih eksperimenata koji se provode putem interneta. Vuk je doktorirao na Sveučilištu u Oxfordu, magistrirao na sveučilištu London School of Economics te diplomirao na Sveučilištu u Zagrebu. Pohađao je ljetne škole na Berkeleyu i Harvardu, a bio je i gostujući profesor na Sveučilištu u Cambridgeu. Sretno je oženjen i otac dvaju dječaka.